home  |  dsl forums  |  equipment list  |  PLAY THE GAME  |  armor shops  |  DSL Wiki  |  maps/directions  ]

The World of Algoron

The Kingdoms
The Clans
The Races
Classes
History

Religion

Remorts
Manatonics
Crafting
Artifacts
The Underworld
Story Note Archive
History Notes Archive


Inside DSL

Contact Us
Players Online
The Immortals
Hall of Fame

Web Page Quests
Fan Links
Donations
Conventions
DSL Podcast
Submit a Con Card


Competition

Capture the Flag (ACFL)
Clan Wars
Algoron World Games
Kingdom Wars
Gladiator League
(AGL)
AGL Elite
Jousting Assoc. (AJA)
The Magma Cup


 
Helpful Links

DSL Wiki Page
Mudlet Client
Directions Google Doc

Algoron World Games I

Group Combat Tournament

Contestants


(Althainia) Jhervais, Oruin, Deyne
(Althainia) Korval, Nashkell, Clarissia'


(Arkane) Divad, Golgrig and Ghyt
(Arkane) Juliane, Nacramar and Raxzulamn


(Darkonin) Bowey, Sarcyn, Nakta
(Darkonin) Dialook, Xhyr'ryhx, Stog


(New Thalos) Aearin, Vys kalado
(New Thalos) Djarron, Cantilena, Taegan


(Shalonesti) Questar, Emrhys, On'shui
(Shalonesti) Liluye, Mercurial, Carlleon


(Thaxanos) Drekhan, Skolla, Ungard
(Thaxanos) Gares, Gruble, Pallet


(Verminasia) Kaliper, Cayim, Seraphos
(Verminasia) Rez'urah, Coyk, Sanjo


(Marauders) Crysana, Treffa, Ryim
(Marauders) Itamar, Rielskara, Zii


(Nordmaar) Gayb, Trujar, Braidon
(Nordmaar) Calindria, Izabel, Johannsen
 

= Eliminated
= Still Eligible for a medal.
 



Round 1 - Monday October 10th 2005

(Shalonesti) Questar, Emrhys, On'shui
(Verminasia) Rez'urah, Coyk, Sanjo
Shalonesti was defeated by Verminasia

(New Thalos) Djarron, Cantilena, Taegan
(Thaxanos) Drekhan, Skolla, Ungard
Thaxanos was defeated by New Thalos
 

(Darkonin) Bowey, Sarcyn, Nakta
(Arkane) Divad, Golgrig and Ghyt
Arkane was defeated by Darkonin
 

(Althainia) Korval, Nashkell, Clarissia
(Marauders) Itamar, Rielskara, Zii
Althainia was defated by the Marauders

(Thaxanos) Gares, Gruble, Pallet
(Nordmaar) Gayb, Trujar, Braidon
Nordmaar was defeated by Thaxanos
 

(New Thalos) Aearin, Vys kalado
(Marauders) Crysana, Treffa, Ryim
Marauders was defeated by New Thalos
 

(Althainia) Jhervais, Oruin, Deyne
(Arkane) Juliane, Nacramar and Raxzulamn
Arkane was defeated by Althainia

(Shalonesti) Liluye, Mercurial, Carlleon
(Nordmaar) Calindria, Izabel, Johannsen
Shalonesti was defeated by Nordmaar

(Darkonin) Dialook, Xhyr'ryhx, Stog
(Verminasia) Kaliper, Cayim, Seraphos
Darkonin was defeated by Verminasia
 

Round 2 - Wednesday October 12th, 2005

(Verminasia) Rez'urah, Coyk, Sanjo
(New Thalos) Djarron, Cantilena, Taegan

(Darkonin) Bowey, Sarcyn, Nakta
(Marauders) Itamar, Rielskara, Zii

(Thaxanos) Gares, Gruble, Pallet
(New Thalos) Aearin, Vys kalado

(Althainia) Jhervais, Oruin, Deyne
(Verminasia) Kaliper, Cayim, Seraphos

2nd Round Bye - (Nordmaar) Calindria, Izabel, Johannsen

3rd Round

(New Thalos) Djarron, Cantilena, Taegan
(New Thalos) Aearin, Vys, Kalado

(Althainia) Jhervais, Oruin, Deyne
(Nordmaar) Calindria, Izabel, Johannsen

3rd Round Bye - (Marauders) Itamar, Rielskara, Zii

Quarterfinal Final

(Marauders) Itamar, Rielskara, Zii
(Althainia) Jhervais, Oruin, Deyne
Althainia was defeated by the Marauders

Final
(Marauders) Itamar, Rielskara, Zii
(New Thalos) Aearin, Vys, Kalado
Marauders was defeated by New Thalos


Dark


Dark & Shattered Lands (DSL)
Copyright 1996 - 2016.
 All rights reserved.