home  |  dsl forums  |  equipment list  |  PLAY THE GAME  |  armor shops  |  DSL Wiki  |  maps/directions  ]

The World of Algoron

The Kingdoms
The Clans
The Races
Classes
History

Religion

Remorts
Manatonics
Crafting
Artifacts
The Underworld
Story Note Archive
History Notes Archive


Inside DSL

Contact Us
Players Online
The Immortals
Hall of Fame

Web Page Quests
Fan Links
Donations
Conventions
DSL Podcast
Submit a Con Card


Competition

Capture the Flag (ACFL)
Clan Wars
Algoron World Games
Kingdom Wars
Gladiator League
(AGL)
AGL Elite
Jousting Assoc. (AJA)
The Magma Cup


 
Helpful Links

DSL Wiki Page
Mudlet Client
Directions Google Doc

 Current Clan Wars IV Standings

Clans Wins Losses Win%
           
West
y-Knighthood 22 8 73
x-Slayers 21 9 70
Wargar 15 15 50
Shalonesti 11 19 37
Central            
y-Malice 22 8 73
x-Armada 21 9 70
Gypsy 21 9 70
Shadow 4 26

13

East            
y-Pirates 23 7 77
Valor 8 22 27
Conclave 8 22 27
Eclipse 4 26 13

y- Won Division
x- Wild Card Playoff Team


Clan Wars IV Schedule

Clan Wars IV Schedule

All Matches begin at 9:00pm system time. (central)

Week 1
Sunday April 29 - Knighthood beat Wargar 2-1
Monday April 30 -  Slayers beat Shalonesti 2-1
Tuesday May 1 - Gypsy beat Shadow 3-0
Wednesday May 2 - Armada beat Malice 2-1
Thursday May 3 - Conclave beat Eclipse 2-1
Friday May 4 - Pirates beat Valor 3-0

Week 2
Monday May 7 - Pirates beat Conclave 2-1
Tuesday May 8 - Eclipse beat Valor 3-0
Wednesday May 9 - Gypsy beat Malice 2-1
Thursday May 10 - Armada beat Shadow 2-1
Friday May 11 - Wargar beat Slayers 2-1
Saturday May 12 - Knighthood beat Shalonesti 3-0

Week 3
Sunday May 13 - Malice beat Shadow 3-0
Monday May 14 - Gypsy beat Armada 2-1
Tuesday May 15 - Pirates beat Eclipse 3-0
Wednesday May 16 - Conclave beat Valor 2-1
Thursday May 17 - Slayers beat Knighthood 2-1
Friday May 18 - Wargar beat Shalonesti 2-1

Week 4
Sunday May 20 - Slayers beat Eclipse 3-0
Monday May 21 - Armada beat Conclave 3-0
Tuesday May 22 - Knighthood beat Pirates 2-1
Wednesday May 23 - Shalonesti beat Shadow 3-0
Thursday May 24 - Malice beat Valor 3-0
Saturday May 26 - Gypsy beat Wargar 2-1

Week 5
Sunday May 27 - Pirates beat Armada 2-1
Monday May 28 - Malice beat Shalonesti 2-1
Tuesday May 29 - Knighthood beat Eclipse 3-0
Thursday May 31 - Wargar beat Conclave 3-0
Friday June 1 - Slayers beat Shadow 3-0
Saturday June 2 - Gypsy beat Valor 3-0

Week 6
Sunday June 3 - Armada beat Knighthood 2-1
Monday June 4 - Malice beat Wargar 3-0
Tuesday June 5 - Shalonesti beat Valor 3-0
Wednesday June 6 - Pirates beat Slayers 3-0
Friday June 8 - Shadow beat Eclipse 3-0
Saturday June 9 - Gypsy beat Conclave 3-0

Week 7

Sunday June 10 - Malice beat Pirates 2-1
Monday June 11 - Armada beat Valor 3-0
Tuesday June 12 - Slayers beat Conclave 3-0
Wednesday June 13 - Wargar beat Eclipse 3-0
Thursday June 14 - Gypsy  beat Shalonesti 2-1
Friday June 15 - Knighthood beat Shadow 3-0

Week 8
Monday June 18 - Malice beat Shadow 3-0
Tuesday June 19 - Armada beat Gypsy 2-1
Wednesday June 20 - Knighthood beat Slayers 2-1
Thursday June 21 - Wargar beat Shalonesti 2-1
Friday June 22 - Pirates beat Eclipse 3-0
Saturday June 23 - Valor beat  Conclave 3-0

Week 9
Sunday June 24 - Knighthood beat Shalonesti 3-0
Monday June 25 - Slayers beat Wargar 3-0
Tuesday June 26 - Valor beat Eclipse 3-0
Wednesday June 27 - Pirates beat Conclave 3-0
Friday June 29 - Armada beat Shadow 3-0
Saturday June 30 - Malice beat Gypsy 3-0

Week 10
Sunday July 1 - Conclave beat Eclipse 3-0
Tuesday July 3 - Pirates beat Valor 2-1
Thursday July 5 - Gypsy beat Shadow 3-0
Friday July 6 - Armada beat Malice 2-1
Saturday July 7 - Knighthood beat Wargar 2-1
Sunday July 8 - Slayers beat Shalonesti 3-0

Wild Card Playoff
Monday July 9 - Slayers beat Malice 2-1

Semi Final Playoff
Wednesday July 11 - Armada beat Knighthood 2-1
Thursday July 12 - Slayers beat Pirates 2-0

Final
Saturday July 14 - Slayers beat Armada 2-0

Slayers are the Clan Wars IV Champions!


 



 


Dark


Dark & Shattered Lands (DSL)
Copyright 1996 - 2016.
 All rights reserved.